Materské školy, základné školy, stredné školy, vysoké školy
V databáze sa nachádza viac ako 6 400 škôl

Články

Vo Zvolene vzniklo moderné detské centrum - Blooming Kids
Každé dieťa je jedinečné a výnimočné zároveň. Vyžaduje si individuálny prístup, no na ten, žiaľ, v štátnych zariadeniach nezostáva priestor. Tento nedostatok však deťom kompenzujú súkromné zariadenia, ktoré využívajú viaceré princípy modernej pedagogiky. viac »
Tipy na jedinečné darčeky, s ktorými môžete potešiť učiteľov
Hľadáte darček pre učiteľov? Či už je to darček na prázdniny, ako učiteľovi preukázať úctu alebo poďakovanie na koniec roka, niekedy môže byt' aj pre nich výber darčeka zložitý. viac »
Za mimoriadne výsledky svojich žiakov dostali školy takmer 770 000 eur
Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky rozdelilo presne 769 799 eur základným a stredným školám za úspechy ich žiakov na celoslovenských či medzinárodných súťažiach a olympiádach v školskom roku 2018/2019. viac »
Týždeň vedy a techniky
Už 16. ročník podujatia Týždeň vedy a techniky sa uskutoční v dňoch od 4. do 10. novembra 2019. viac »
Rezort školstva vypracoval moderné zásady Flexi stravovania v školských jedálňach
Znižovanie podielu živočíšnych zdrojov bielkovín a tukov i zvyšovanie podielu čerstvej zeleniny a ovocia od regionálnych dodávateľov. To sú hlavné zásady zmien, ktoré v oblasti školského stravovania pripravilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu viac »
Nadané deti sa učili kresliť čarokrásne mandaly
Spojenie kruhu a štvorca zaujalo mimoriadne nadané deti z Prešova. Zázraku z Tibetu sa školáci venovali v Klube nadaných detí. viac »
Analýza kapacít materských škôl
V školskom roku 2018/2019 materské školy navštevovalo 84% 5-ročných detí. Po analýze existujúcich kapacít a zohľadnení možnosti „migrácie škôlkarov“ do najbližších obcí a využití prostriedkov z eurofondov, bude na Slovensku chýbať minimálne 1460 miest. viac »
Európsky týždeň športu
Od 23. do 30. septembra 2019 sa bude až v 41 krajinách Európy konať Európsky týždeň športu v duchu hesla #BeActive. Zapoja sa doňho aj viaceré osobnosti nielen zo sveta športu. viac »
Dôležité termíny v novom školskom roku
Letné prázdniny sa skončili a nový školský rok je pripravený pre všetkých iste oddýchnutých školákov a ich učiteľov. Prvý školský polrok sa končí 31. januára 2020, vyučovanie v druhom polroku sa začne 4. februára 2020 a ukončené bude 30. júna 2020. viac »
Slovensko disponuje učiteli s vysokým potenciálem, hlásí první výsledky výzkumu
Od 1. augusta 2018 realizuje Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM) národný projekt spolufinancovaný zo zdrojou EÚ s názvom Medzinárodné hodnotenie kľúčových kompetencií dospelých (PIAAC). viac »

TOP školy
arrow
arrow
arrow
arrow
Súkromná hotelová akadémia
Drieňová 12, Banská Štiavnica
www.sha.sk
Súkromná hotelová akadémia
arrow
Vysoká škola DTI
Sládkovičova 533/20, Dubnica nad Váhom
www.dti.sk/
Vysoká škola DTI
Chcete na toto miesto pridať vašu školu, kliknite TU.
Najbližšie akcie na školách
15.12.2023 - Deň otvorených dverí
20.1.2024 - Deň otvorených dverí
26.1.2024 - Deň otvorených dverí
26.1.2024 - Deň otvorených dverí
27.1.2024 - Deň otvorených dverí
Ďalšie akcie a dni otvorených dverí TU.