Materské školy, základné školy, stredné školy, vysoké školy
V databáze sa nachádza viac ako 6 400 škôl

Európsky týždeň športu

Európsky týždeň športuOd 23. do 30. septembra 2019 sa bude až v 41 krajinách Európy konať Európsky týždeň športu v duchu hesla #BeActive. Zapoja sa doňho aj viaceré osobnosti nielen zo sveta športu.

17. 9. 2019

Počas týždňa je možné objaviť nejen nové aktivity a športové kluby, ale i nových priateľov, a naviac si zlepšiť prístup k pohybu i celému životu.

Na Slovensku celý program vyvrcholí 28. septembra v Parku Andreja Hlinku v Bratislave počas Ružinovských hodových slávností akciou #BeActive Night, a to od 15:00 hodin. Jedná sa o zjednocujúci prvok Európskeho týždňa športu na celom kontinente.

Európsky týždeň športu je iniciatívou Európskej komisie na podporu športu a fyzickej aktivity v Európe. Na Slovensku je už piatým rokom zastrešený Národným športovým centrem. Veškeré športové podujatia organizované na školách, pracoviskách, vonku, v športových kluboch aj vo fitness centrách je možné zaregistrovať na internetovej stránke www.tyzdensportu.sk. Okrem súhrnu podujatí tam návštevníci môžu nájsť aj tipy, ako sa udržať v pohybe a byť aktívny. Pod hlavičkou #BeActive budú zaregistrované všetky pohybové aktivity organizované od 1. septembra do 15. októbra 2019. Všetky registrované podujatia sa zároveň stávajú oficiálnou súčasťou celoeurópskej kampane.

Zdroj: minedu.sk

Komentáre k článku

Najbližšie akcie na školách