Materské školy, základné školy, stredné školy, vysoké školy
V databáze sa nachádza viac ako 6 400 škôl

Verejné detské dopravné ihrisko v Stupave naučí deti správnym návykom v premávke a zachráni životy

Verejné detské dopravné ihrisko v Stupave naučí deti správnym návykom v premávke a zachráni životyNajväčšie detské dopravné ihrisko v regióne vyrástlo v areáli ZŠ kpt. Jána Nálepku v Stupave. Jedinečný projekt rozlohou 4200 m² plnohodnotne spĺňa parametre stáleho detského dopravného ihriska.

26. 6. 2018

Nadácia Volkswagen Slovakia ho za prítomnosti zástupcov samosprávy, štátnych a regionálnych inštitúcií slávnostne odovzdala mestu Stupava a otvorila pre širokú verejnosť.

Na novovybudovanom ihrisku si tak budú môcť zvyšovať povedomie o cestnej premávke a získavať istotu pri pohybe na cestách nielen deti a mládež zo Stupavy, ale aj zo širokého okolia. Deti sú totiž nielen najmenšími účastníkmi cestnej premávky, ale i tými najzraniteľnejšími.

Bezpečnú plochu pre praktické získavanie skúseností s dopravnými situáciami o rozlohe 4200 m² dotvára 74 dopravných značiek, kruhový objazd, všetky typy križovatiek, cestná a železničná svetelná signalizácia. Imitácia prechodu po železničnom priecestí so svetelnou signalizáciou je lokálnou jedinečnosťou, na podobných ihriskách sa nevyskytuje. 

Súčasťou dopravného ihriska sú aj ochranné helmy a rôznemu veku primerané dopravné prostriedky – bicykle, kolobežky, šliapacie autíčka i odrážadlá pre najmenších.

Ihrisko umožňuje užívateľom zažiť skutočne reálne dopravné situácie a pomáha deťom pochopiť pravidlá cestnej premávky. Tak sa naučí správať sa na cestách zodpovedne a bezpečne.

Zdroj: ucn.sk

Komentáre k článku

Najbližšie akcie na školách
8.6.2020 - Prijímacie konanie
18.6.2020 - Deň otvorených dverí
1.10.2020 - Deň otvorených dverí
Gymnázium
Košice
4.12.2020 - Deň otvorených dverí
10.12.2020 - Deň otvorených dverí
Ďalšie akcie a dni otvorených dverí TU.