Materské školy, základné školy, stredné školy, vysoké školy
V databáze sa nachádza viac ako 6 400 škôl

Slováci sa v prieskume zhodli na tom, že pohyb iba na telesnej výchove deťom nestačí

Slováci sa v prieskume zhodli na tom, že pohyb iba na telesnej výchove deťom nestačíV dnešnej dobe nie je ničím výnimočný fakt, že deti už neholdujú športu tak ako kedysi. Až 97 % Slovákov sa jednoznačne zhodlo na tom, že deťom nestačí pohyb len na telesnej výchove.

18. 6. 2019

Vyplynulo to z prieskumu projektu zdravej výživy s názvom „Viem, čo zjem“, ktorý už tretí rok prebieha pod taktovkou spoločnosti Nestlé. Ako však deťom ukázať, že šport je pre nich prínosnejší ako čas strávený za počítačom či mobilným telefónom?

Aktívny pohyb v sebe nesie obrovské množstvo zdravotných benefitov. Nielenže zlepšuje ich kondíciu, ale aj koncentráciu a pomáha predchádzať rôznym chronickým chorobám. Aktívny pohyb detí ide ruka v ruke aj so zdravým stravovaním.

Tisícky žiakov, stovky tried a vyše 100 základných škôl po celom Slovensku, ktoré sa prihlásili do projektu, tak prešli hneď niekoľkými zábavno-náučnými aktivitami. Okrem prednášok o pestrej strave a ďalších témach zdravého stravovania, sa mohli žiaci zapojiť aj do dvoch kôl súťaží. Prvá súťaži bola venovaná pitnému režimu a druhá  súťaž práve pohybu.

Do tejto súťaže sa zapojilo až 59 tried z 22 slovenských základných škôl. Úlohou tried bolo v rámci hodiny telesnej výchovy prakticky predviesť svoje najobľúbenejšie gymnastické cviky a odfotiť ich v čo najvtipnejšom a najkreatívnejšom prevedení.

Zdroj: ucn.sk

Komentáre k článku

Najbližšie akcie na školách
8.6.2020 - Prijímacie konanie
18.6.2020 - Deň otvorených dverí
1.10.2020 - Deň otvorených dverí
Gymnázium
Košice
4.12.2020 - Deň otvorených dverí
10.12.2020 - Deň otvorených dverí
Ďalšie akcie a dni otvorených dverí TU.