Materské školy, základné školy, stredné školy, vysoké školy
V databáze sa nachádza viac ako 6 400 škôl

Európsky týždeň športu po Volkovi s Dukátovou podporí aj Tomi Kid

Európsky týždeň športu po Volkovi s Dukátovou podporí aj Tomi KidBuď #BeActive, zapoj sa so školou alebo kolegami do Európskeho týždňa športu a ukáž, že šport ťa baví. Aj taká je podstata Európskeho týždňa športu (ETŠ), unikátnej iniciatívy Európskej komisie na podporu športu a fyzickej aktivity v celej Európe.

19. 9. 2017

Vlani sa do akcie v rámci Slovenska zapojilo viac ako 140 tisíc ľudí a tento rok organizátori plánujú toto číslo prekonať. Ambasádormi Európskeho týždňa športu sú známi špičkoví športovci kajakárka Jana Dukátová a šprintér Ján Volko. Semifinalista z nedávnych MS v Londýne Volko verí, že Európsky týždeň športu rozhýbe Slovensko. 

Celonárodné podujatie je určené pre každého bez ohľadu na vek. Jeho cieľom je spájať - jednotlivcov, športové hnutia, organizácie občianskej spoločnosti či súkromný sektor.  Koordinátorom akcie v rámci Slovenska je aj tento rok Národné športové centrum (NŠC).

Jednotlivci i organizácie môžu svoje podujatie zaregistrovať prostredníctvom internetovej stránky www.tyzdensportu.sk. Hoci Európsky týždeň športu bude od 23. do 30. septembra, Národné športové centrum eviduje aktivity už od 1. septembra až do 15. októbra. Jedným z dôvodov je aj to, aby mali Slováci väčšiu šancu zapojiť sa do čoraz obľúbenejšieho podujatia a byť tak aktívni.

Do projektu Európskeho týždňa športu sa zapoja aj zdravotne znevýhodnení športovci. To dokazuje, že šport je naozaj pre všetkých a najmä, že šport spája všetkých. Špeciálne olympiády sa predstavia v Európskom týždni športu s projektom Mladí športovci, v ktorom bude viac ako 90 detí s mentálnym postihnutím do 12 rokov športovať spolu s rovesníkmi bez mentálneho postihnutia.

Súčasťou ETŠ je aj iniciatíva Tomiho Kida Vyboxuj si svoj sen. Projekt Vyboxuj si svoj sen je zameraný najmä na deti a mládež, ktoré to potrebujú. Cieľom projektu je pomôcť stovkám ľudí, najmä deťom a mládeži nájsť motiváciu k športu či stratené sebavedomie.

Zdroj: minedu.sk

Komentáre k článku

Najbližšie akcie na školách
20.9.2018 - Otvárame nové skupiny, predlžujeme termín podania prihlášky.
20.9.2018 -
20.9.2018 -
20.9.2018 -
20.9.2018 -
Fakulta práva
Bratislava
Ďalšie akcie a dni otvorených dverí TU.