Materské školy, základné školy, stredné školy, vysoké školy
V databáze sa nachádza viac ako 6 400 škôl

Viac ako polovica Slovákov rozmýšľa pri výbere VŠ nad zahraničím

Viac ako polovica Slovákov rozmýšľa pri výbere VŠ nad zahraničímVyplýva to z prieskumu Centra edukačného manažmentu pri Fakulte manažmentu Univerzity Komenského v Bratislave v spolupráci so spoločnosťou Profesia.

3. 7. 2018

Väčšina mladých Slovákov zvažuje pri výbere vysoké školy štúdium na zahraničnej univerzite. Pri výbere univerzity rozmýšľalo o štúdiu v zahraničí takmer 50 % študentov. Drvivá väčšina z nich však napokon zostala študovať na jednej zo slovenských univerzít.

Podla Nikoly Richterové ze společnosti Profesia aktuálne odchádza do zahraničia za vysokoškolským štúdiom takmer 15 percent slovenských maturantov. Ze vzorku vyplýva, že ak by si mohli študenti vybrať školu znovu na základe už získaných skúseností, ich počet na zahraničných univerzitách by sa zvýšil.

Študenti sa pri výbere školy rozhodovali najmä s ohľadom na budúcu kariéru. Najsilnejším dôvodom pre výber fakulty sú očakávania, že štúdium pripraví ľudí presne na to, čo budú ako absolventi v danom odbore potrebovať. Ďalším faktorom výberu bola skutočnosť, že absolvovanie daného odboru bude pre nich do budúcna výbornou referenciou.

Na otázky v dotazníku odpovedalo celkovo 5330 slovenských vysokoškolákov a 88 % z nich študuje v dennej forme.

Zdroj: teraz.sk

 

Komentáre k článku

Najbližšie akcie na školách
31.8.2019 - Dátum podania prihlášky
31.8.2019 - Dátum podania prihlášky
31.8.2019 - Dátum podania prihlášky
31.8.2019 - Dátum podania prihlášky
Fakulta práva
Bratislava
31.8.2019 - Dátum podania prihlášky
Ďalšie akcie a dni otvorených dverí TU.