Materské školy, základné školy, stredné školy, vysoké školy
V databáze sa nachádza viac ako 6 400 škôl

ŠPÚ podporí koncertný projekt pre deti a mládež Príbeh hudby

ŠPÚ podporí koncertný projekt pre deti a mládež Príbeh hudbyKoncertný program Príbeh hudby pripravil Bratislavský chlapčenský zbor. Potvrdil to riaditeľ ústavu Ľudovít Hajduk po pracovnom rokovaní so zástupcami zboru.

24. 7. 2018

Po realizácii pilotného projektu spolu so Štátnou filharmóniou a Štátnym komorným orchestrom Žilina sa chystá ďalší program. Bratislavský chlapčenský zbor pripravuje uvedenie koncertného programu Príbeh hudby so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu. V spolupráci s RTVS bude 26. októbra koncert zabezpečený prostredníctvom priameho internetového prenosu aj pre základné školy na Slovensku.

Bratislavský chlapčenský zbor  pôsobí na slovenskej kultúrnej scéne 36 rokov. Počas svojej existencie sa permanentne zameriaval aj na prácu s detským poslucháčom. Teleso, ktoré je oceňované doma aj v zahraničí, pravidelne spolupracuje so Slovenskou filharmóniou a Slovenským národným divadlom.

ŠPÚ podporuje aktivity na skvalitnenie hudobného vzdelávania na Slovensku. Podľa Hajduka ide o nenásilnu výchovu k humanizmu a porozumeniu, tedy aj prevenciu voči rôznym formám extrémizmu.

Zdroj: teraz.sk

Komentáre k článku

Najbližšie akcie na školách
1.10.2020 - Deň otvorených dverí
Gymnázium
Košice
4.12.2020 - Deň otvorených dverí
10.12.2020 - Deň otvorených dverí
Ďalšie akcie a dni otvorených dverí TU.