Materské školy, základné školy, stredné školy, vysoké školy
V databáze sa nachádza viac ako 6 400 škôl

Koniec sviatkov a polročné vysvedčenie - ako zvládnuť záťaž?

Koniec sviatkov a polročné vysvedčenie - ako zvládnuť záťaž?Ak má školák dobre zvládnuť prechod z dvojtýždňových zimných prázdnin do školy, je nevyhnutné, aby rodičia dohliadli na úpravu jeho denného režimu.

9. 1. 2018

Psychologička Denisa Maderová upozornila, že dieťa musí mať dostatok energie a oddychu, aby sa sústredilo na učenie a pripravilo sa na skúšky.

Obdobie pred vysvedčením neznamená, že dieťa musí zabudnúť na voľnočasové aktivity a venovať sa len učeniu. Je dôležité, aby dieťa malo možnosť venovať sa tomu, čo ho baví a oddychlo si. Avšak je nezbytné vymedzenie času, v ktorom sa môže hrať a obmedziť aktivitu pri počítači.

Psychologička odporúča nevenovať sa učeniu hneď po príchode zo školy, mozog je v poobedňajších hodinách naprogramovaný na oddych. Dieťa si v tejto dobe môže hrať a venovať sa oblúbeným aktivitám. Približne po 16. hodine je vhodný čas začať sa pripravovať do školy.

Režim sa samozrejme musí prisposobiť aktivitám a krúžkom, ktoré dieťa navštevuje.
Hodiny pred stanoveným časom ísť spať ale psychologička odporúča už len pasívny oddych, bez stimulujúcej aktivity, napríklad čítanie knižky či sledovanie televízie.

Zdroj: ucn.sk

Komentáre k článku

Najbližšie akcie na školách
23.10.2018 - Deň otvorených dverí
25.10.2018 - Deň otvorených dverí
25.10.2018 - Deň otvorených dverí
26.10.2018 - Deň otvorených dverí
26.10.2018 - Deň otvorených dverí
Ďalšie akcie a dni otvorených dverí TU.