Materské školy, základné školy, stredné školy, vysoké školy
V databáze sa nachádza viac ako 6 400 škôl

Fanúšikovia literatúry budú môcť hľadať „Stratené knihy“

Fanúšikovia literatúry budú môcť hľadať „Stratené knihy“V projekte sa angažuje 11 knižníc z Bratislavy a tiež Pezinka, Modry, Senca, Stupavy a Malaciek.

6. 3. 2018

Verejné knižnice Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) odštartovali v pondelok 5. marca nový projekt s názvom Stratené knihy. Projekt je sprievodným podujatím Týždňa slovenských knižníc (5.-11. marca). Zámerom projektu je spropagovať knihy a knižnice interaktívnou a zábavnou formou.

Obyvatelia miest a bratislavských mestských častí budú hľadať knihy označené špeciálnou nálepkou „SOS! Stratila som sa!“. Knihy od 30 do 100 kusov poschovávali pracovníci zúčastnených knižníc v okolí sídla knižnice v zákutiach a zaujímavých častiach mesta.

Indície na miesto uloženia kníh sú zverejnené v knižniciach, na ich webových a facebookových stránkach.

Vo vnútri každej označenej stratenej knihy sú inštrukcie, čo má nálezca s knihou urobiť, kam ju má vrátiť. V knižnici ho čaká malá odmena a výhody spojené s registráciou čitateľa.

Projekt Stratené knihy má ambíciu spojiť v budúcnosti čo najviac verejných knižníc bratislavského regiónu. Podujatie finančne podporila Slovenská asociácia knižníc.

Zdroj: teraz.sk

 

Komentáre k článku

Najbližšie akcie na školách
22.8.2019 - Deň otvorených dverí
31.8.2019 - Dátum podania prihlášky
31.8.2019 - Dátum podania prihlášky
31.8.2019 - Dátum podania prihlášky
31.8.2019 - Dátum podania prihlášky
Fakulta práva
Bratislava
Ďalšie akcie a dni otvorených dverí TU.